Sazinieties ar mums

GASPRO komanda Tev sniegs atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, kas saistīti ar apkures iekārtu uzstādīšanu un to apkopi.

Valdeķu iela 60 k-4 -4
Rīga, LV-1058
Latvia

+371 29421514

Gāzes apkures un granulu apkures sistēmu projektēšana un uzstādīšana privātpersonām. 

Jautājumi un atbildes

Saņemiet atbildes uz galvenajime jautājumiem gāzes un granulu apkures katlu apkopē. Iesūtiet savus jautājumus uz norādīto e-pastu un mēs Jums sniegsim atbildi 24h laikā.

Kā atgaisot radiatoru?

Ja pārbaudot radiatoru temperatūru, konstatēji, ka tā augšdaļa ir karsta un apakšdaļa auksta, tad tev ir nepieciešams atgaisot apkures sistēmu.

Nepieciešamie rīki ir :

1.    radiatora atslēdziņa

2.    virtuves papīra dvieļi, krūze vai lupata

Atgaisošanas skrūve ir neliela četrstūraina skrūve, un tās galviņai apkārt redzams plastikāta apvalks. Tā parasti atrodas radiatora malā, radiatora augšējā daļā pretēji cauruļu pievadam.

Atgaisošanas skrūvi atgriež ar atslēdziņu, griežot pretēji pulksteņa rādītāja virzienam. Tas jādara lēni, lai to pilnībā neizskrūvētu. Te ir jābūt piesardzīgam, jo radiatorā ir ūdens spiediens, tas var izšļākties ar lielu ūdens spiedienu. Kad sāk nāk no caurumiņa tikai ūdens bez gaisa un radiators paliek vienmērīgi karsts, skrūvējam skrūvi ciet pulksteņa rādītāja virzienā. Starplaikos regulāri pārbaudi ūdens spiedienu apkures sistēmā. Ja pēc atgaisošanas radiators nekļūst vienmērīgi silts, izslēdz tuvāk esošos radiatorus un pagaidi dažas minūtes, vai aukstais radiators nekļūst silts, ja nē, atkārto atgaisošanu.

 


2. Kāpēc apkures sistēmā zūd spiediens?

  1. Jāpārbauda sistēmā uzstādītie automātiskie atgaisotāji, vai viņu mehānismā nav iekļuvuši no apkures  gruži, kuru rezultātā pa ventīlī sāk sūkties ūdens.
  2. Jāpārbauda apkures sistēmas izplešanās trauks, vai nav bojāta iekšējā membrāna, kuras rezultātā gaisa nodalījuma pusē nav ūdens. Jāpārbauda gaisa spiediens, kam atkarībā no apkures sistēmas lieluma ir jābūt no 0,8 līdz 2 bar atmosfērām. Izplešanās trauku var uzpumpēt ar mašīnas vai velosipēdu riepu pumpi.
  3. Jāpārbauda drošības vārsts, vai nav ūdens noplūde.